Ви вирішили навести лад у гаражі батьків. І серед різноманітного «мотлоху» виявили кілька моделей електронної техніки, випущеної ще в радянські часи. Це можуть бути розбиті мобільники, старі телевізори, радіоприймачі, автомагнітоли та інші прилади. Щоб звільнити місце, першим природним прагненням буде — бажання віднести всі такі вироби на звалище. Однак це заборонено чинним законодавством. І можуть ще й виписати штраф. 

Що ж робити в такій ситуації? Якщо у вас є комерційні схильності, то ви можете значно поповнити сімейний бюджет. Для цього необхідно здати всі комплектуючі зі знайденої застарілої електронної техніки в одну з фірм, що займаються скупкою неліквідних радіоелементів. Вони купують плати, конденсатори, діоди, резистори, транзистори, радіолампи. При цьому непогано платять за весь такий «мотлох».
Ми ж пропонуємо оригінальний спосіб «утилізації» знайдених старих електронних виробів. Цікаве хобі Sparebots. Суть цього заняття — це виготовлення оригінальних виробів зі старих радіодеталей. Для цього, щоправда, потрібно випаяти всі комплектуючі з виявлених приладів. Якщо ви маєте хоча б мінімальні навички поводження з паяльником, то здійснення цієї процедури не викличе великих проблем. 
Однак за відсутності у вас такого досвіду можуть виникнути деякі труднощі. Але вони легко вирішувані. Кожен радіоаматор-початківець повинен неодмінно мати кілька спеціальних інструментів і пристосувань:

  • Паяльник невеликої потужності. З його допомогою будете прогрівати майданчики встановлення радіодеталей на плати.
  • Пінцет або слюсарні утконосики. Такі інструменти дадуть можливість зручно маніпулювати з «ніжками» електронних елементів під час їх випаювання.
  • Демонтажне обплетення. На випадок наявності деталей, що мають велику кількість виводів, наприклад, мікросхеми.
  • Трубку, що має внутрішній діаметр невеликих розмірів. Вони дадуть можливість легко видаляти олово з розігрітих «ніжок».

Малодосвідчений радіоаматор подумає, що для випаювання радіодеталей пропонується досить великий список пристосувань. Оскільки, на його думку, для проведення такої процедури достатньо лише паяльника. Але така кількість інструментів дасть змогу здійснювати акуратне і, головне, швидке вилучення з плат електронних елементів.

Виготовляємо оригінальні та незрівнянні вироби

Через кілька годин «утилізації» знайдених приладів у вас з’явиться певний перелік вживаних радіодеталей. Тепер з’являється можливість приступати до виготовлення з них неймовірно цікавих виробів. Можна зібрати різноманітних чоловічків, роботів, іграшок, квітів. В інтернеті ви зможете знайти багато картинок таких виробів. У Європі та Америці таке захоплення називається Sparebots.

Чоловічки

Для складання іграшок цього виду можна використовувати різні електронні елементи. Для унікальної імітації ніг і рук чудово підійдуть дротяні виводи радіодеталей. Досить сплести колечко відповідних розмірів і заповнити його підігрітим оловом. Для художньої творчості цього типу потрібно запастися як самими електронними елементами, так і паяльником, качкодзьобами, клеєм, оловом. Для оригінальної імітації тулуба чоловічка краще використовувати герконове реле. «Увімкнувши» свою фантазію можна виготовити фігурки в різних хитромудрих позах. Ви можете навіть створити цілу групу з таких виробів. Стара плата стане оригінальною підставкою.

Роботи 

Завдяки грамотному підбору колекції радіодеталей можна створювати різноманітні макети роботів. Це дасть змогу зробити вироби, що мають справжню натуральність і максимальну виразність. Для їх виготовлення чудово підійдуть будь-які електронні елементи.

Лего-мегаполіс

Використовуючи радіодеталі і трохи своєї фантазії, спробуйте створити імітацію свого місця проживання. Для цієї мети ідеально підійдуть вживані мікросхеми та друковані плати. Можна створити макет сучасного мегаполісу або заміського двоповерхового приватного будинку. Невеликий політ фантазії і своєрідний прототип житла готовий.

Трохи пофантазуйте, і ви зможете зібрати оригінальну саморобку, що візуально нагадує танк, мотоцикл, вертоліт, літак. А також черепаху, жука, павука, бабку.