Пиво «Будвайзер» подобається багатьом українцям збалансованим смаком та приємним ароматом солоду. Про яке саме пиво йдеться, вдається зрозуміти не з першого разу. Вся справа у суперечках щодо назви та походження напою, які тривають понад 60 років.
Хто, коли та звідки
Свою першість кілька десятиліть поспіль доводять чеська компанія Budweiser Budvar та американська AB InBev. Перша стверджує, що Budweiser варили майстри-пивовари ще в XIII столітті в місті České Budějovice, а наприкінці XIX століття воно отримало свою сучасну назву. За версією американців, вони першими зареєстрували торгову марку з таким ім’ям, випередивши чехів на 20 років. «Батьком» пінного напою за цією версією став Адольф Буш із США, який часто бував у Чехії та черпав натхнення з місцевих традицій пивоваріння. Невідомо, скільки ще триватимуть дебати, але, купуючи пляшку Budweiser, важливо точно з’ясувати, хто виробник — напої основних конкурентів кардинально відрізняються на смак.
Асортимент Budweiser Budvar
Пивна торгова лінійка цього бренду досить широка:
- B: Original (5%). Класичний лагер (світлий), виготовлений на цільних шишках хмелю Saaz та ячмінному моравському солоді. Напій вважається золотим стандартом пивоваріння в Чехії. Має хмелеву гіркуватість та витончений солодовий букет, розбавлений нотками квітів, зелених яблук та трав. За рецептом пиво витримується у холоді 90 днів.
- B: Dark (4,8%). Темний лагер, рецептура якого розширена обсмаженим карамельним мюнхенським солодом. Яскравий смак пінного напою пронизаний кавово-карамельними нотками, шоколадом та горіхами. Посмак солодкий, з легкою приємною гіркуватістю.
- B: Free (0,5%). Приємний напій з легкими цитрусовими нотками, що повністю повторює світлий лагер рецептурою. Відмінність лише у відсутності спирту. Смак свіжий, з легкою гіркуватістю та пряними нотками.
- B: Classic (4%). Трохи менш міцний варіант оригінального «Будвайзера», має гладкий, м’який смак, що освіжає. У посмаку відчуваються трохи пряні хмільні нотки.
- B: Strong (7,5%). Міцний «чоловічий» варіант пива Budweiser. Попри високий градус, вміст спирту в пиві практично не відчувається, можливо тому, що воно дозріває цілих 200 днів. Поціновувачам подобаються легкі трав’янисті нотки та приємна гіркота хмелю.
У кегах можна спробувати чеське пиво Krausened, нефільтроване та непастеризоване, та B: Special (5%). В обох випадках застосовується особлива технологія та кілька циклів ферментації, завдяки чому смак напою стає м’якшим та приємнішим. Спробувати кілька варіантів чеського пива Budweiser пропонує інтернет-магазин MAUDAU. В асортименті ви знайдете темне та світле пиво у бляшаних банках та склі.
Leave a Reply